homeAktualności → Konkurs Osobowość Ziem Górskich

Konkurs Osobowość Ziem Górskich

W tegorocznej edycji Konkursu „Osobowość Ziem Górskich", który jest najpopularniejszą inicjatywą Stowarzyszenia Koalicji Marek Ziem Górskich, nominowanymi w kategorii „Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich" zostali Firma Sużyw, w kategorii „Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich" Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Podbabigorórze”, a w kategorii „Sportowiec Ziem Górskich” pan Ksawery Masiuk.

Międzynarodowy Konkurs „Osobowość Ziem Górskich" to plebiscyt wyróżniający osoby, organizacje i firmy, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do rozwoju ziem górskich na obszarze Żywiecczyzny, Podhala i Beskidów. Od roku 2012 przyjmowane są także nominacje z terenu całego pogranicza polsko-słowackiego, a od roku 2018 także nominacje z Czech. Adresatami corocznych nagród są samorządowcy, dziennikarze, przedsiębiorcy, a także inne wybitne postaci życia publicznego. Konkurs ma na celu popularyzację ludzi, których działalność i osiągnięcia na terenie ziem górskich mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych. Miasto Sucha Beskidzka przystąpiło do KMZG 29 kwietnia 2008 r. jako członek wspierający.

W związku z zakończeniem II etapu Konkursu "Osobowość Ziem Górskich" – to jest wyborem Nominowanych, informujemy, że Firma Sużyw, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze” oraz Pan Ksawery Masiuk przeszli do kolejnego etapu konkursu. W związku z tym, prosimy o głosowanie na ww.  kandydatów. Głosowanie pod adresem (głosy można oddawać tutaj) potrwa do 25 listopada br. do godz. 23:59.  Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu. W każdej kategorii można oddać 1 głos (z jednego adresu IP), ponowne głosowanie jest możliwe po 24 godzinach.

Laureatów w Konkursie wyłania polsko-słowacka Kapituła Konkursu powołana przez Zarząd Stowarzyszenia Koalicja Marek Ziem Górskich,która dokona wyboru spośród Nominowanych zwykłą większością głosów. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi podczas Uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się tradycyjnie już w Żywcu, w dniu 11 grudnia 2021 r.

Źródło: www.sucha-beskidzka.pl  Konkurs Osobowość Ziem Górskich  - 1


  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: