homeCiekawostki → Wieża widokowa w Jordanowie

Wieża widokowa w Jordanowie

Wczoraj tj. 31 stycznia 2023 r. powiat suski wzbogacił się oficjalnie o nową atrakcję turystyczną. Na wznoszącej się nad Jordanowem Hajdówce, (534 m n.p.m.) uroczyście otworzono wieżę widokową, z której rozpościera się wspaniała panorama!

Z wysokiej na ok. 18 metrów drewnianej wieży obserwacyjno-widokowej rozpościera się panorama Beskidów. Przy sprzyjającej pogodzie z konstrukcji można podziwiać Tatry. Wieża jest podświetlona, wyposażona w lunetę, mapy widokowe i system kamer.

Jordanowska wieża obserwacyjno-widokowa została zaprojektowana na planie prostokąta o wymiarach: długość 10,74 m; szerokość 8,19 m; wysokość 17,98 m. Jest konstrukcji drewnianej, co sprawia, że wpisuje się w krajobraz. W ramach zadania wykonano roboty ziemne i żelbetowe, izolację fundamentów, konstrukcję wieży, instalacje elektryczne wraz z instalacją odgromową, a także zagospodarowano teren wokół obiektu, kładąc chodnik do wieży i wykonując miejsca postojowe.

W uroczystości oprócz przedstawicieli Miasta uczestniczył Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita, poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Kozik, poseł na Sejm RP Pan Władysław Kurowski, Prezes Małopolskiego Organizacji Turystycznej Pan Grzegorz Biedroń, Wójtowie sąsiadujących gmin oraz zaprzyjaźniony z Miastem Jordanów były Wicewojewoda Małopolski Pan Zbigniew Starzec.

 

Źródło: portal sucha24.pl  Wieża widokowa w Jordanowie  - 1
  Wieża widokowa w Jordanowie  - 2
  Wieża widokowa w Jordanowie  - 3
  Wieża widokowa w Jordanowie  - 4
  Wieża widokowa w Jordanowie  - 5
  Wieża widokowa w Jordanowie  - 6


  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: