homeAktualności → PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA

PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA

W Sali Rycerskiej suskiego zamku 10 września br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursach „Produkt Lokalny Podbabiogórza” oraz „Kultura  i Folklor Podbabiogórza", organizowanych cyklicznie przez Stowarzyszenia LGD Podbabiogórze. W konkursie wzięło  udział 54 Twórców Ludowych i 9 Zespołów Regionalnych  regionu Podbabiogórskiego. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, który podziękował   uczestnikom za ich trud wkładany w pracę i chęci w pielęgnowanie tradycji oraz podkreślił, że samorząd Suchej Beskidzkiej jest przychylny takim inicjatywom i będzie wspierał twórców ludowych, udostępniając im Galerię Sztuki Zamek. 

 

Wyniki Konkursu „Produkt Lokalny Podbabiogórza”:

W kategorii I. Zabawkarstwo miejsca zajęli:

I miejsce – Karol Lasik ze Stryszawy

I miejsce – Sylwia Guzik z Juszczyna

II miejsce – Danuta Sałaciak ze Stryszawy

II miejsce – Barbara Piaseczny z Białki

III miejsce – Danuta Zener ze Stryszawy

III miejsce – Czesław Klimasara ze Stryszawy

Wyróżnienie: Piotr Mentel ze Stryszawy

Wyróżnienie: Marian Piaseczny z Białki

 

W kategorii II. Haft miejsca zajęli:

I miejsce – Weronika Nieciąg z Jachówki

I miejsce – Krystyna Matyszkowicz z Marcówki

II miejsce – Maria Strączek z Jachówki

II miejsce – Anna Malinowska z Białki

III miejsce – Weronika Strączek z Jachówki

III miejsce – Anna Klimowska z Bieńkówki

Wyróżnienie: Janina Sala z Bieńkówki

Wyróżnienie: Anna Kruźlak z Bieńkówki

 

W kategorii III. Koronkarstwo miejsca zajęli:

I miejsce – Ewa Majerska z Baczyna

I miejsce – Krystyna Matyszkowicz z Marcówki

II miejsce – Justyna Głowacz z Jachówki

III miejsce – Janina Benisz z Zembrzyc

III miejsce – Małgorzata Byrska z Tarnawy Dolnej

 

W kategorii IV. Bibułkarstwo miejsca zajęli:

I miejsce – Wiesława Wolczko z Makowa Podhalańskiego

I miejsce – Małgorzata Kowalczyk-Mysza z Toporzyska

II miejsce – Sylwia Guzik z Juszczyna

II miejsce – Aleksandra Żmuda ze Skawicy

III miejsce – Joanna Majerska z Baczyna

III miejsce – Iwona Kudzia z Makowa Podhalańskiego

Wyróżnienie: Elżbieta Guzik z Juszczyna

Wyróżnienie: Magdalena Szulc z Białki

 

W kategorii V. Rzeźba miejsca zajęli:

I miejsce – Józef Lasik ze Stryszawy

I miejsce – Jacek Skubisz z Bieńkówki

II miejsce – Mieczysław Głuch z Makowa Podhalańskiego

II miejsce – Józef Mazur z Zawoi

III miejsce – Tadeusz Leśniak ze Stryszawy

III miejsce – Piotr Mentel ze Stryszawy

Wyróżnienie: Danuta Zener ze Stryszawy

Wyróżnienie: Bartłomiej Trzop z Sidziny

 

W kategorii VI. Wyroby z wikliny, wyroby z łuby, plecionkarstwo, wyroby z siana miejsca zajęli:

I miejsce – Janusz Gałuszka ze Stryszawy

II miejsce – Janina Benisz z Zembrzyc

III miejsce – Warsztaty Plastyczne w Budzowie

Wyróżnienie: Antoni Gigoń z Budzowa

 

W kategorii VII. Galanteria drewniana miejsca zajęli:

I miejsce – Ryszard Zajda z Zawoi

I miejsce – Józef Krzak ze Śleszowic

II miejsce – Bartłomiej Trzop z Sidziny

II miejsce – Stanisława Trzop z Tarnawy Dolnej

III miejsce – Agnieszka Leśniak-Turzańska ze Stryszawy

III miejsce – Józefa Leśniak ze Stryszawy

Wyróżnienie: Sylwia Guzik z Juszczyna

Wyróżnienie: Barbara Piaseczny z Białki

 

W kategorii VIII. Malarstwo miejsca zajęli:

I miejsce – Sylwia Guzik z Juszczyna

I miejsce – Czesława Zofia Parzycka z Suchej Beskidzkiej

II miejsce – Ewa Reciak-Bury z Budzowa

III miejsce – Karolina Firek z Jordanowa

III miejsce – Maciej Jurkowski-Lukas ze Stryszawy

 

Główną nagrodę ex aequo w konkursie „Kultura i Folklor Podbabiogórza" zdobyli Muzyka Suska i Zespół  Regionalny „Juzyna” Zawoi.

Wyniki Konkursu „Kultura i Folklor Podbabiogórza":

I miejsce - Susko Muzyka

I miejsce - Zespół Regionalny „Juzyna” z Zawoi

II miejsce - Stowarzyszenie Zembrzyckie Koło Gospodyń „Mioduszyna”

II miejsce - Babiogórzanie – Polana Makowska

III miejsce - Zespół Regionalny „Budzowskie Kliszczaki”

III miejsce - Gminny Zespół Regionalny „Gronie” z Łętowni

Wyróżnienie - Kapela spod Jałowca

Wyróżnienie - Stowarzyszenie Gospodyń „Sidzinianki” w Sidzinie

Wyróżnienie - Grupa Regionalna „Biesiada” z Jordanowa

Uroczystość została połączona z wernisażem  wystawy pokonkursowej pt. PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA w Galerii Sztuki Zamek.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie LGD Podbabiogórze oraz Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej. Wstawę można zwiedzać  do 17 września w godzinach  otwarcia Muzeum.



    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 1
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 2
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 3
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 4
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 5
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 6
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 7
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 8
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 9
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 10
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 11
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 12
    PRODUKT LOKALNY PODBABIOGÓRZA oraz KULTURA   I FOLKLOR PODBABIOGÓRZA   - 13


    Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
    ul. Zamkowa 1
    34-200 Sucha Beskidzka

    tel. + 48 33 874 26 05
    fax: + 48 33 874 26 05
    Zobacz nas na: